Insitní plenér diletantů

Zimění, Japonsko, Maraton kolem Čeřínku, Masopust v Meziříčku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matěj
Příspěvky: 123
Registrován: 19 říj 2004, 22:39
Bydliště: Srázná 12, 586 01 JIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Insitní plenér diletantů

Příspěvek od Matěj » 29 kvě 2008, 16:14

Zpráva z čistého vzduchu… Plenér 23.-25.5.2008 Světlá (nejblíž nebe)
Světlé zítřky českého umění ohlásil první a poslední insitní plenér diletantů!
Bylo nás nakonec 10 místy až 15... návštěvy na kolech, místní usedlíci

:arrow:
Po příjemné procházce ze Lhotky malíř-akademik MgA. Zbyněk Linhart zavelel vypálit uhly. Průzkumem okolí jsme dotáhli kromě zážitku se zpívákem na stromě vrbové a lískové proutí v žáru ohně plechovka prvotřídních médií.

:arrow:
Nejsilnější momenty: obřad tvorby od svítání mlčením k poledni – příprava kůlů doprostřed louky, snídaně prostřená přímo na plátně, hasičská slavnost, žlutá točená, napínání pláten na rámy z klacků – krásné objekty do šera pomalovávány (asi 4hodiny soustředěné malířské práce), noční instalace na dvoře, oheň a hudci, Jirka Plocek hude a zpívá!!!, hvězdné nebe spaní pod obrazem, rebarborová buchta od Margit (neplést s Magritte) a vernisáž za účasti manželek a dětí…

:arrow:
Na dvoře Predragovy residence v průběhu obhajob přístupů padaly taková jména jako: Sigmar Polke (majzlá rudá krajinka), Neo Rauch (surrealisticko-figurální změť z jiného světa), Gerhard Richter (obrazy zezadu), Pablo Picasso (formát a nálada Guernica), František Skála (Žofky podivný objekt-postava), Henry Matisse (fauvistická barevnost Patrikova obrazu)

Tak to koukejte dostudovat!
Matěj

kawi
Příspěvky: 1
Registrován: 12 čer 2008, 16:35

Re: Insitní plenér diletantů

Příspěvek od kawi » 12 čer 2008, 17:01

Abych uvedl věci na pravou míru :o).

Pěkná procházka z Lhotky znamená 5 kilometrové stoupání s dvacetikilovou krosnou na zádech. Dále zapoměl zmínit mystický strom na úplném okraji vesnice, který ovlivnil nejedno dílo.

Chtěl bych také oznámit, že zmínění mistři se již delší dobu ptají po svých obrzech, které po vernisáži pro veliký zájem návštěvníků zůstaly viset na zdech residence a od té doby o nich majitelé ztratily zprávy :). (Mírné podezření na krádež, či odprodání cizí věci pociťuje ve svých srdcích většina umělců)

Jinak bylo fajn a hezky, klíšťata jsme zlikvidovali bez následků, moje rozřízlá ruka se obešla bez stehů a vyděšený řidič (soniny obarvené kalhoty) nás do autobusu nakonec pustil.

Jménem nás všech doufám, že tento ročník nebyl (jak bylo zmíněno) poslední a že se příští rok sejde více umělců méně i více zvučných jmen.

S pozdravem Kawi (Gerhard Richter - obraz zezadu)

Uživatelský avatar
Ondra
Site Admin
Příspěvky: 134
Registrován: 25 črc 2004, 11:19
Bydliště: Komenského 30, 586 01 Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Insitní plenér diletantů

Příspěvek od Ondra » 16 čer 2008, 12:47

Aspoň část obrazů Matěj převezl ze Světlý do Jihlavy, jsou nejspíš na Srázná 12 (než se Pája naštve)

Odpovědět