Eskymování ve Lhotce

letní tábor Eskymáci - Inuité, Maratonské osvobození, Jarní eskymování ve Lhotce
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondra
Site Admin
Příspěvky: 134
Registrován: 25 črc 2004, 11:19
Bydliště: Komenského 30, 586 01 Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Eskymování ve Lhotce

Příspěvek od Ondra » 09 úno 2009, 16:04

4. - 8. února
účastníci Anička, Colombo, Deli, Hajli, Hanča, Jáchym, Jirka, Jiřka, Mach, Marcela, Matěj, Medvěd, Monča, Ondra, Ondrouš, Pája, Pinďa, Romanka, Šiška, Terka Š., Vojta
Celkem 21 + psi Fík a Tonda
stavění iglů, vaření na sněhu, bobová dráha ze Štamberku, cesta do Světlé, spaní pod širákem, čtení eskymáckých příběhů, proutky a palach, překračování Hranice u tábořiště, vymýšlení her na léto, žouželení v autobuse cestou zpátky
Fotky zde!
Hlášky: Jirka - Tu lampu já trefit nemůžu, dyť mám z matematiky trojku!
Ondra - Víš co je horší, než Hriště 7? Hřiště 6, protože na to vstávaj děti dřív.

Uživatelský avatar
pinďa
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2007, 13:35
Bydliště: vranov u brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Eskymování ve Lhotce

Příspěvek od pinďa » 09 úno 2009, 19:42

(Pinďa mě poprosil o opravu chyb, originál jsem nechal níže. Ondra)
Já jsem přijel v pátek 6. 2. 2009. Prý se od začátku pobytu spekulovalo o tom, že se bude spát v iglú, které se pomalu, ale jistě stavělo. Když jsem teda dojel, asi v 19hod., tak jsme šli do chaty. Večer jsme šli na dráhu a bobovali jsme. Prý už to nebylo tak dobré, jako před tím. Když jsme šli do chaty všichni jsme měli promáčené ponožky a to jsem tam byl pár hodin. Ráno jsme vstali a posnídali. Jako další hra byla, že jsme šli na zamrzlý rybník a stříhali na čas vrbové proutí a rákos. Po obědě jsme šli stavět iglú, ale nakonec jsme hráli jen baseball. Večer se spekulovalo, hlavně Matěj a já, že bychom šli teda spát do toho iglú, ale iglú bylo mokré, takže jsme se rozhodli, že půjdeme spát nahoru k bobové dráze. Pája měla strach, ale pak se nechala přemluvit, nakonec jsme šli já, Matěj a Jirka.
Byly jsme nabalení jako na severní pól.
Tak jsme asi po hodině vyrazili. Když jsme dorazili na místo tak bylo asi 0:30hod.
Pod sebe jsme si dali plachty, na to jsme si dali karimatky a ze stromu, který byl vedle nás, jsme přivázali provaz a na něj jsme přivázali 2 plachty, aby nám kdyžtak nepršelo na hlavy.
Ale pořád jsme sjížděli dolů, protože jsme spali na mírném kopečku. Ráno když jsme se probudili, tak sněžilo. Bylo asi -5°C. Měli jsme sebou kotlík. Rozdělali jsme oheň a ohřáli sníh. Neměli jsme s sebou vodu, ale čaje ano. Pak jsme vše svázali dohromady a přivázali k bobům. Bylo to s kopce, tak jsme Matěje vezli dolů. Matěj spadl asi 5krat. A když spadl podruhé, tak nám sdělil, že je to zatracený krám. Chtěli jsme si vymyslet, že Matěj má omrzliny, nebo něco zlomeného. Když jsme dojeli do chaty, tak jsme si dělali srandu, že jsme přespali v hospodě, pěkně v sauně. Potom se balilo a ještě se něco dělo a samozřejmě se jelo domů. :twisted: :twisted:

originál:
Já sem prijel v pátek 6.2 2009.Pry se od zacatku pobytu spekulovalo o to ze se bude spat v iglu ktere se pomalu,ale jiste stavelo.Kdyz sem teda dojel asi 19hod.Tak jsme sly do chaty.Vecer jsme sly na drahu a bobovaly jsme.Pry uz to nebylo tak dobre jako pred tim.Kdys jsme sli do chaty vsicni jsme mely promacene ponozky a to jsem tam byl par hodin.Rano jsme staly a posnidaly.Jako dalsi hra byla ze jsme sly na zamrzli rybnik a stryhali na cas vrbove prouti a rakos.Po objede jsme sly stavet iglu,ale nakonec jsme hraly jen bejzbol.Vecer se spepkulovalo hlavne Matej a ja ze by sme sly teda spat do toho iglu,ale iglu bylo mokre.Takze jsme se rozhodli ze pujdeme spat na horu bobove drahy.Paja mela strah,ale pak se nechala premluvit.nakonec jsme sly:já,Matej a Jirka.
Byly jsme nabaleni jako na severni pol.
Tak jsme asi po hodine vyrazily.Kdyz jsme doryzily na misto tak bylo asi 0:30hod.
Pod sebe jsme si daly plachty,na to jsme si daly karymatky a ze stromu ktery bal vedle nas jsme privazali provas a na nej jsme privazali 2 plachty aby nam kdystak neprselo na hlavy.
Ale porat jsme sjizdeli dolu protoze jsme spaly na mirnem kopecku.Rano kdys jsme se probudili tak snezilo.Bylo asi -5°c.Mely jsme sebou kotli.Rozdelali jsme ohen a ohrali snih.Nemeli jsme sebou vodu,ale caje ano.Pak jsme vse svazaly do hromady a privazaly k bobum.Bylo to skopce tak jsme Mateje vezly dolu.Matej spadl asi 5krat.A kdys spadl po druhe tak nam zdelil ze je to zatraceny kram.Chtely jsme si vymyslet ze Matej ma omrzliny,nebo neco zlomeneho.Kdys sme dojely do chty tak jsme si delaly srandu ze sme prespaly v hospode,pekne v saune.Potom se balylo a jeste se neco delo a samozdrejme se jelo domu. :twisted: :twisted:
Piňďa

Uživatelský avatar
Taxik
Příspěvky: 55
Registrován: 28 črc 2004, 20:22
Bydliště: Němčice 146, Ivančice 66491
Kontaktovat uživatele:

Re: Eskymování ve Lhotce

Příspěvek od Taxik » 11 úno 2009, 15:54

Pinďo, tvůj popis pobytu ve Lhotce byl naprosto vyčerpávající. Tak hlavně, že jste tam v noci nezmrzli.
Bohužel jsem se nemohla dostavit, nabrousil si na mě zuby jeden bacil pořádné chřipky a ne a ne se mě pustit, ale tak snad na další akci dorazím.
Mějte se všichni pěkně
hojky ahojky.........Dáda

Odpovědět